bitschvilladsen6's blog

Jak Obniżyć Rachunki?

Jak Obniżyć Rachunki?

Czy wiesz, o ile możesz zmniejszyć koszty utrzymania domu? Czy wiesz, że gdyby wszyscy w Polsce wyłączali stan czuwania (stand-by) w urządzeniach domowych, można by oszczędzić produkcję jednej średniej wielkości elektrowni? W polskim domu w trybie stand-by działają przeciętnie cztery różne urządzenia zużywające niepotrzebnie rocznie około 175 kWh, co stanowi około 100 złotych. Jeżeli skorzystasz z prysznica zamiast z wanny, zużyjesz cztery razy mniej wody. Już teraz widać, że im wody będzie więcej tym szybciej będzie wypływała przez śluzę w tamie (jeszcze do tego wrócimy). Tak więc jeszcze zanim dostałem pierwszą fakturę za prąd od PGNiG w ramach pakietu PiG już zaczynam żałować tego kroku. Znając zużycie prądu urządzeń możesz sprawdzić, ile zapłacisz za prąd w ciągu roku. Dzięki takiemu postępowaniu, mogą w ciągu roku zaoszczędzić od 200-400 zł. Porównanie rachunku za prąd wykonamy dla mieszkańca Poznania, który w taryfie G11 w ciągu roku zużył 2500 kWh (2,5MWh) energii elektrycznej, a rachunki płaci co miesiąc. Zakładając, że koszty dystrybucji pozostaną na tym samym poziomie co w roku 2018, to jeśli cena sprzedaży 1 kWh będzie wynosić 0,3224 zł/kWh (o 32,5% więcej niż obecnie) w 2019 roku zapłacimy najwyższe w historii rachunki za prąd.


1. Cena zakupu energii elektrycznej: 0,18 zł/kWh. Jeżeli cena zakupu jest wysoka, więc raczej nie będzie to ekonomiczne. Zgodnie z dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady masz prawo zakupu energii elektrycznej od dowolnie wybranego sprzedawcy. Aplikacja pokazuje różnicę w koszcie zakupu energii elektrycznej w ujęciu rocznym. Jak informowały Polskie Sieci Energetyczne kilka dni temu, "niski poziom rzek oraz wysoka temperatura powietrza i wody wykorzystywanej w obiegach chłodzenia powodują powstawanie coraz większych ograniczeń w produkcji energii elektrycznej". Oprócz tego instalacja ma charakter modułowy, więc w przypadku zwiększenia zapotrzebowania na produkcję energii możemy dokupić kolejne moduły i rozbudować system bez większych problemów. MODUŁOWA BUDOWA - można zacząć od małej instalacji, a później ją rozbudować. Koszt wynajmu biurka na cały dzień to około 35-50 zł, natomiast jeśli chcemy posiadać dostęp do przestrzeni coworkingowej przez pełen miesiąc, musimy liczyć się z wydatkiem około 500-700 zł.Planujesz założenie firmy i zastanawiasz się nad sposobem ograniczenia kosztów jej prowadzenia?


Przy czym warto zaznaczyć, że taka instalacja działa nawet w pochmurny dzień. Są 4 funkcje, które należy wykonywać, aby pranie stało się tańsze niż dotychczas: prać w niższych temperaturach, krótsze programy, prać przy pełnym wsadzie ubrań i podczas tzw. Istotne jest również regulowanie temperatury w biurze tak, aby w pomieszczeniach pracy panowały warunki odpowiednie do rodzaju wykonywanych zadań. Ich popularność na Zachodzie jest przejawem mody na ekologię, ale też wiąże się z różnego rodzaju zachętami stosowanymi przez władze - ulgami podatkowymi, zwolnieniem z opłat rejestracyjnych czy parkingowych. Możesz też zadzwonić na infolinię lub zostawić dane w formularzu i poczekać na kontakt ze strony przedstawiciela. Kiedy dochodzi do sytuacji, że zapotrzebowanie na prąd zbliża się możliwości wytwórczych, ogłaszane są "stopnie zasilania". Pomijamy teraz aspekt jakości obrazu i możliwości multimedialnych tych telewizorów - bardziej chodzi o wskazanie różnicy w poborze prądu. Tani prąd dla domu jest przecież zawsze tej samej jakości. Nie musimy przecież pozbawiać się na siłę wody czy energii, wystarczy ograniczyć niepotrzebne straty, które powstają, kiedy nie korzystamy ze światła, zmywamy czy prowadzimy samochód. Nie chcemy płacić tam, gdzie jest to niepotrzebne - podsumowywała szefowa resortu przedsiębiorczości.


Zatem komputer z zasilaczem 600w może pobierać z sieci 15wat, gdy przeglądamy internet, i 500wat, gdy gramy w grę, lub renderujemy film. Jest zatem powód, by już teraz inwestować i oszczędzać. Jak zatem widać, dla wielu urządzeń moc pobierana z sieci jest parametrem bardzo dynamicznym i silnie uzależnionym od czynników zewnętrznych. Widać, że rodzina Kowalskich z pomocą wpisanych na listę urządzeń zużywa około 3000 kWh energii elektrycznej rocznie, co kosztuje ją 1800 PLN. 15 proc. zużycia energii elektrycznej w każdym domu. Nie ma sensu wlewać więcej, gdyż wydłuża się czas gotowania i zużycia prądu. Dla porównania, korzystanie z 50-calowego telewizora plazmowego może wynieść cię o wiele więcej, bo nawet 450 zł na rok. Dla przykładu, jeśli codziennie używasz telewizora przez 5 godzin, to za użytkowanie nowoczesnego modelu LED możesz zapłacić ok. kalkulator prądu : Ile energii zużywa żarówka o mocy 100W (0,1 kW) włączona przez 10h? Dotychczas instalacje o mocy 10 kWp potrzebowały około 70 m kw., dzięki wysokomocowym modułom można osiągnąć ten efekt na 53 m kw. Jednostką mocy jest wat (w). Dla domyślnych urządzeń w naszym kalkulatorze podajemy również wartości mocy poboru prądu - tu uwaga, Twoje urządzenie, na przykład telewizor, może mieć zupełnie inny pobór mocy. Przykład ­- inicjatywa­ znanej sieci hipermarketów.


Publié à 17:02, le 13/08/2019,
Mots clefs : kalkulator zużycia prądukalkulator zużycia energiikalkulat

Page précédente Page suivante


Accueil
Qui suis-je ?
Mon itinéraire
Livre d'or
Album photos
Archives
Mes amis

Mes albums

Où suis-je actuellement ?Derniers articles
- „Co Jest Jego Największym Kłopotem?
- Jak Obniżyć Rachunki?

Rubriques

Sites favoris

Mes amis